Blog
Porażenie mózgowe

Zielone wody płodoweZielone wody płodowe

Zielone wody płodowe – czy wiesz, że mogą świadczyć o tym, że Twoje dziecko jest w niebezpieczeństwie? Wody płodowe, inaczej zwane płynem owodniowym, wypełniają pęcherz płodowy. Mają na celu ochronę dziecka przed czynnikami wewnętrznymi (np. bakteriami), jak i zewnętrznymi (np. hałasem). Wody płodowe produkowane są na bieżąco, ich część zostaje naturalnie wchłaniana. Prawidłowe wody płodowe są przezroczyste. Inne zabarwienie np. zielone wody płodowe, stanowi o nieprawidłowości.

bezpłatna konsultacja prawna

Zielone wody płodowe – przyczyny

W końcowym okresie ciąży prawidłowe wody płodowe przyjmują mętną barwę. Zielone wody płodowe najczęściej związane są z zagrożeniem ciąży, stanowią o nieprawidłowościach. Jednakże, nie zawsze. Nie można wykluczyć sytuacji, w których kobieta w ostatnim miesiącu ciąży przechodziła infekcję – w takich okolicznościach wody płodowe również mają zieloną barwę. Podkreślić należy, że odejście wód płodowych nie jest tożsame z porodem. Częstokroć, wody płodowe sączą się w trakcie ciąży. O momencie, w którym dziecko przyjdzie na świat decydować powinien lekarz. Jeżeli lekarz nie podejmie właściwej decyzji na czas, może narazić życie matki i dziecka.

zadzwoń teraz

Zielone wody płodowe- co robić?

Jeśli przyszła mama zauważy, że odeszły jej zielone wody płodowe, należy udać się jak najszybciej do szpitala. Zwłaszcza, jeśli nastąpił już termin porodu. Zielone wody płodowe mogą wiązać się z wydaleniem do płynu owodniowego przez dziecko smółki. Co do zasady, pierwsze wypróżnienie się noworodka nastąpić powinno w 1 do 3 doby życia. W okolicznościach, gdy smółka wydalana jest przed porodem, istnieje duże zagrożenie, że wody te dostaną się do płuc dziecka – dojdzie do zachłyśnięcia oraz niedotlenienia. Stan ten jest bardzo niebezpieczny, częstokroć zagrażać może jego życiu. Noworodek z zielonych wód płodowych w pierwszych dniach życia powinien pozostawać pod opieką lekarza pediatry, który obserwowałby jego rozwój.

Zielone wody płodowe – czy podejrzewasz błąd lekarza?

Jeśli podejrzewasz, że w Twoim przypadku, zielone wody płodowe zostały niezauważone przez personel medyczny lub zbyt długo zwlekano z rozwiązaniem ciąży, co spowodowało uszczerbek na zdrowiu Twojego dziecka, to jak najszybciej powinnaś zaufać odpowiednim ekspertom. W Krajowym Rejestrze Osób Poszkodowanych znajdziesz prawników z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujących się w aspekcie błędów medycznych.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!