Blog
Porażenie mózgowe

Przedłużający się poród

Przedłużający się poród

Przedłużający się poród – kiedy m14ożemy mówić o przedłużającym się porodzie?

Lekarze medycyny ustalili zakres czasowy i określili ile czasu trwa standardowy poród. Jeżeli niektóre oznaki (takie jak rozszerzanie się albo zwężanie szyjki macicy) są opóźniane lub się zatrzymują, lekarz musi ocenić czy jest to tzw. „poród przerywany”. Jeśli tak jest, to lekarze mogą podejmować liczne czynności aby poradzić sobie z tym problemem.

Przedłużający się poród niesie ryzyko zdrowotne dla matki i dziecka, w tym niedotlenienie, krwawienie, trwały uraz, infekcja lub późniejsze zaburzenia. Kiedy poród się przedłuża lub mamy do czynienia z tzw. przerywanym porodem, powinna zostać przeprowadzona cesarka, żeby ograniczyć ryzyko komplikacji.

bezpłatna konsultacja prawna

Przedłużający się poród

Przedłużający się poród, a poród prawidłowy

Poród jest prawidłowy, kiedy skurcze macicy skutkują rozszerzaniem się szyjki macicy i postępowaniem porodu. Zazwyczaj poród przebiega powoli podczas etapu właściwego. Kiedy szyjka macicy jest rozszerzona o więcej niż 4cm, następuje bardziej gwałtowny poród. Podczas aktywności porodowej, szyjka macicy powinna stopniowo rozszerzać się o około:

  • 1,2 cm co godzinę przy pierwszym dziecku,
  • 1,5 cm co godzinę przy każdym kolejnym dziecku.

Jeśli poród przebiega wolniej, kobieta może doświadczyć porodu przerywanego. Przerywany poród oznacza anulowanie procesu – zależnie od stopnia rozszerzenia szyjki macicy i przodującej części dziecka – na przynajmniej 2 godziny.

Poród jest przerywany, kiedy pierwsza i druga faza porodu w sumie trwają ponad 20 godzin podczas pierwszej ciąży, lub ponad 14 godzin u kobiet które już rodziły. Niektórzy eksperci mówią że przedłużony poród to dopiero rodzenie ponad 18-24 godziny. Przedłużający się poród jest częstszy u kobiet rodzących po raz pierwszy lub u kobiet w wieku powyżej 35 lat.

zadzwoń teraz

Błąd medyczny przy porodzie

Jeżeli Twój poród przedłużał się, a lekarz nie podjął decyzji o cięciu cesarskim to naraził zdrowie i życie Twojego dziecka.

Długotrwałe niedotlenienie może spowodować nieodwracalne zmiany w mózgu. Dzieci poszkodowane na skutek błędów lekarskich najczęściej nie siedzą, nie mówią ani nie przełykają.

Kochane mamy, wyobraźcie sobie sytuację, gdy Wasze dziecko nie reaguje na głos najbliższych osób ani nie jest w stanie zakomunikować najprostszych potrzeb. Czy wiecie, że podczas wielu porodów można było tego wszystkiego uniknąć? Niestety, nieodpowiednie decyzje lekarzy wielokrotnie decydują o życiu dzieci i ich rodzin. Czasami sekundy mogą zniszczyć życie niewinnego dziecka.

Urazy okołoporodowe czy mózgowe porażenie dziecięce przynoszą dla całej rodziny ogromny ból i często wiążą się z długą oraz niezwykle kosztowną rehabilitacją. Nie zdołasz już cofnąć czasu, ale możesz doprowadzić do ukarania winnych!

Jeśli podejrzewasz, że zaniedbanie personelu szpitala doprowadziło do uszczerbku na zdrowiu Twojej pociechy, pozwól nam działać!

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych to specjaliści w dochodzeniu odszkodowań za błędy medyczne. Gwarantujemy Ci rzetelną opiekę i profesjonalne wsparcie.

Daj swojemu dziecku szansę na rozwój i spokojną przyszłość!

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!