Blog
Porażenie mózgowe

Prawa pacjenta a fałszowanie dokumentacji medycznej przez lekarzy

Prawa pacjenta a fałszowanie dokumentacji medycznej przez lekarzy

Prawa pacjenta a fałszowanie dokumentacji medycznej przez lekarzy

Prawa pacjenta – jak często lekarze wykorzystują nieznajomość prawa?

Czy Twoim zdaniem relacje pacjent-lekarz w Polsce są na odpowiednim poziomie?

W czasie ciąży szukamy lekarza, któremu będziemy mogły zaufać.

Poszkodowana pacjentka trafiła do lekarza w 8 tygodniu ciąży. Mimo, że lekarz zapewniał ją, iż ciąża przebiega prawidłowo, odczuwała niepokój. W 21 tygodniu ciąży trafiła do innego specjalisty. Podczas badania USG zdiagnozowano zaawansowane bezwodzie i poważne schorzenie u płodu tzw. uropatia zaporowa. Jest to zespół zmian strukturalnych oraz czynnościowych układu moczowego.

Pacjentka natychmiast po postawieniu właściwej diagnozy trafiła do placówki medycznej, w której odbyły się zabiegi wewnątrzmaciczne.

zadzwoń teraz

Jak zachował się lekarz prowadzący ciążę?

Lekarz prowadzący ciążę wpisał w kartę ciąży informację, że pacjentka zgłosiła się do niego w 13 tygodniu ciąży bez jakichkolwiek wyników badań z I trymestru. W karcie ciąży, która była w posiadaniu pacjentki zostały odnotowane 4 wizyty z 8, 11, 16 i 19 tygodnia ciąży. Lekarz prowadzący ciążę nie zdiagnozował wówczas żadnych nieprawidłowości. Od 10 sierpnia 2016 r. do 24 sierpnia 2016 r. pacjentka była hospitalizowana w związku z terapią płodu. Lekarz prowadzący ciążę odnotował w historii choroby wizytę z dnia 25 sierpnia 2016 r., która nigdy się nie odbyła… Z dokumentacji medycznej wynika, że podczas tej wizyty zostały wykryte nieprawidłowości układu moczowego u płodu.

Prawa pacjenta a fałszowanie dokumentacji medycznej – jak to możliwe?

Najprawdopodobniej dokumentacja medyczna była prowadzona nierzetelnie. Niestety, mimo starań lekarzy oraz ogromnej odwagi i troski matki dziecka, noworodek zmarł niedługo po porodzie.

Czy lekarz prowadzący czuł się winny? W dokumentacji medycznej pojawiło się wiele rozbieżności.

Skoro lekarz prowadzący ciążę nie miał sobie nic do zarzucenia to dlaczego sfałszował dokumenty?

Czy  świadczenia medyczne były udzielane przez tego lekarza z należytą starannością? Na te i wiele innych pytań odpowie Prokuratura.

Prawa pacjenta – gdzie szukać pomocy?

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych od wielu lat walczy o prawa pacjenta. Fałszowanie dokumentacji medycznej jest przestępstwem. Niestety, bardzo często jest tak, że treść dokumentacji medycznej znacząco odbiega od relacji pacjenta. Jeżeli uważasz, że naruszono Twoje prawa, zgłoś się do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych. Będziemy razem walczyć o sprawiedliwość.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!