Blog
Porażenie mózgowe

Porażenie mózgowe przyczynyPorażenie mózgowe przyczyny. Jak do tego dochodzi?

Mózgowe porażenie dziecięce powstaje z trwałego, ale niepostępującego uszkodzenia układu nerwowego. Jego najbardziej charakterystyczne objawy to zaburzenia wzroku, słuchu i ruchu.

Może wystąpić u noworodka zarówno podczas rozwoju w łonie matki, jak i w trakcie porodu, jako konsekwencja różnego rodzaju nieprawidłowości. Zdarzają się także takie sytuacje, gdy wynika z chorób, które pojawiły się już w okresie niemowlęcym.

bezpłatna konsultacja prawna

Porażenie mózgowe przyczyny. Czynniki ryzyka

Do okoliczności sprzyjających wystąpieniu MPD można zaliczyć:

  • ciążę zagrożoną poronieniem
  • wystąpienie zatrucia ciążowego
  • pojawienie się u brzemiennej infekcji, zwłaszcza różyczki, toksoplazmozy i cytomegalii
  • przyjmowanie przez ciężarną niektórych leków
  • spożywanie alkoholu i palenie papierosów w czasie ciąży

Niebezpieczeństwo wyłoni się także wtedy, gdy: doszło do długiego i skomplikowanego rozwiązania (poród pośladkowy czy kleszczowy), dziecko jest wcześniakiem, pojawiły się u niego problemy z oddychaniem, lub w pierwszym okresie życia zachorowało na zapalenie opon mózgowych.

Porażenie mózgowe przyczyny. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Niezwykle ważna jest szybka reakcja, gdyż to otwiera szansę na skuteczną rehabilitację. Dlatego rodzice nie powinni bagatelizować  następujących okoliczności: znikoma aktywność ruchowa u dziecka, zaciskanie pięści czy zaburzenia snu.

zadzwoń teraz

Porażenie mózgowe przyczyny. Gdzie szukać pomocy?

Dziecko z porażeniem mózgowym powinno być otaczane miłością, troską i należy mu poświęcać odpowiednio dużo czasu. Wtedy jest szansa, że w dużym stopniu zostaną ograniczone jego dysfunkcje.

Do tego niezbędne jest jednak zapewnienie odpowiedniej rehabilitacji i wdrożenie specjalnego, indywidualnego procesu edukacji. To bardzo często wiąże z gigantycznymi kosztami, które są poważnym obciążeniem dla rodzinnego budżetu.

Jednocześnie, pojawia się poważny dylemat natury egzystencjalnej: czy lekarz właściwie przeprowadził poród? A może dopuścił się jakiegoś zaniedbania?

Jeśli podejrzewasz, że w trakcie rozwiązania mogło dojść do błędu medycznego, to nie zwlekaj, tylko jak najszybciej powierz swoją sprawę odpowiednim ekspertom.

W Krajowym Rejestrze Osób Poszkodowanych znajdziesz prawników, którzy dysponują wieloletnim doświadczeniem i znajomością nawet najbardziej skomplikowanych zagadnień.

Wiemy, jak bardzo kosztowna jest opieka nad niepełnosprawną pociechą, dlatego chcemy Ci pomóc w uzyskaniu godnej rekompensaty.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

« Poprzedni artykuł – – Nastepny artykuł »
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!