Blog
Porażenie mózgowe

Porażenie mózgowe na skutek błędów organizacyjnychPorażenie mózgowe na skutek błędów organizacyjnych szpitala

Porażenie mózgowe na skutek błędów organizacyjnych szpitala. Opóźnienie wykonania cesarskiego cięcia może oznaczać bardzo poważnie konsekwencje dla zdrowia i życia dziecka. Przyczyny takiego opóźnienia mogą być bardzo różne i nie zawsze wynikają bezpośrednio z winy lekarza. Zdarza się bowiem, że lekarz, który opiekuje się ciężarną na trakcie porodowym dostrzega konieczność jak najszybszego wykonania operacji, ale okazuje się, że nie jest to możliwe, bo nie jest dostępny anestezjolog.

bezpłatna konsultacja prawna

Porażenie mózgowe na skutek błędów organizacyjnych szpitala. Rodzice wyczekują na pierwsze dziecko

Każda minuta gdy spada tętno dziecka to cała wieczność. Tak było w przypadku Pani Doroty. Kobieta zgłosiła się na swój pierwszy poród. Było kilka minut po północy, miała skurcze co pięć minut i 1-centymetrowe rozwarcie.

Poród miał być rodzinny, więc mąż pani Doroty cały czas był przy niej. Podłączono KTG. Przez kilka pierwszych minut zapis tętna dziecka był prawidłowy – rodzice więc czekali wsłuchując się w bicie maleńkiego serduszka. Bardzo długo starali się o dziecko, przez całą ciąże wyobrażali sobie, jak będzie wyglądało życie, kiedy ich rodzina się powiększy. To były piękne marzenia…

Porażenie mózgowe na skutek błędów organizacyjnych szpitala. Porażenie mózgowe – cesarka w trybie pilnym

W pewnym momencie tętno zaczęło zanikać – wspomina pani Dorota – położna wezwała lekarza, zbadał mnie, po czym stwierdził ze spokojem, że jestem pierwiastką i to nie będzie tak szybko, trzeba poczekać. Po podaniu jakiegoś zastrzyku tętno znów było prawidłowe. Jednak tylko na chwilę. Około godziny trzeciej tętno płodu znów zaczęło spadać. Zrobiło się dużo zamieszania, wszyscy zaczęli biegać wokół mnie, podano mi jakieś dokumenty do podpisania, usłyszałam, że trzeba pilnie wykonać cesarkę i wtedy okazało się, że w szpitalu nie ma anestezjologa.

zadzwoń teraz

Porażenie mózgowe na skutek błędów organizacyjnych szpitala. Porażenie mózgowe – dziecko rodzi się w zamartwicy

Ostatecznie dziecko wydobyto dopiero o godzinie 4.10 bez oznak życia, zaczęła się reanimacja. Nasz syn przeżył, jednak jego stan był krytyczny. USG główki wykazało, że ma bardzo uszkodzony mózg. To było dla nas jak wyrok. Od samego początku byliśmy przygotowywani na jego niepełnosprawność. I niestety to się potwierdziło – zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe oraz padaczkę.

Zaakceptowanie niepełnosprawności naszego syna zajęło nam bardzo dużo czasu. Mimo nieustannej rehabilitacji, wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne wymaga stałej opieki i pomocy przy wszystkich codziennych czynnościach. Musieliśmy kupić specjalistyczny  sprzęt – wózek, pionizator. Niestety to wszystko jest bardzo drogie, a sprzęt trzeba systematyczne wymieniać, bo dziecko rośnie.

Szansa na rekordowe odszkodowanie z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych

Tak smutne historie, mimo że w naszej pracy słyszymy ich wiele, zawsze chwytają za serce. Trudno wyobrazić sobie coś bardziej okrutnego od cierpienia dziecka, pozbawienia go zdrowia i normalnego beztroskiego dzieciństwa. To naprawdę niewyobrażalne, jak kilka błędnych decyzji może zaważyć na ludzkim życiu.

Sprawa jest w sądzie. Opinie biegłych powołanych przez sędziego nie budzą wątpliwości, że szpital ponosi odpowiedzialność za stan zdrowia dziecka.

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych specjalizuje się w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych związanych z błędami okołoporodowymi i błędami medycznymi. Każdego roku pomagamy setkom rodzin  ( takim jak rodzina Pani Doroty ) dotkniętych skutkami błędów medycznych okołoporodowych wałczyć o lepszą przyszłość i stosowne odszkodowanie, zadośćuczynienie i dożywotnią rentę za błąd medyczny.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

« Poprzedni artykuł – – Nastepny artykuł »
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!