Blog
Porażenie mózgowe

Odszkodowanie za błąd przy porodzie od szpitala Odszkodowanie za błąd przy porodzie od szpitala

Odszkodowanie od szpitala za poród zapewni bezpieczną przyszłość Twojemu dziecku. Oczywiście, pieniądze nie zwrócą zdrowia, ale umożliwią poprawę jakości życia, specjalistyczne leczenie oraz rehabilitację. Roszczenie obejmuje:

  • odszkodowanie za błąd przy porodzie, czyli zwrot kosztów leczenia
  • zadośćuczynienie (w chwili obecnej, zadośćuczynienie za błąd przy porodzie może wynieść ponad milion złotych)
  • dożywotnia renta (Twoje dziecko może uzyskać nawet 20 000 zł miesięcznej renty)
  • możesz otrzymać pieniądze na przystosowanie domu/mieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej

Jeżeli lekarz popełnił błąd przy porodzie, a Twoje dziecko jest niepełnosprawne, masz pełne prawo do uzyskania rekompensaty.

bezpłatna porada prawna

Odszkodowanie od szpitala za poród – poświęcenie rodziców

Rodzice poszkodowanych dzieci zmagają się z codziennymi dojazdami na rehabilitację. Ponadto, kupują sprzęt do domowej rehabilitacji, aby zwiększyć intensywność ćwiczeń i chociaż odrobinę poprawić sprawność dziecka. Niestety, poszkodowane dzieci często nie chodzą, nie mówią, nie słyszą, nie jedzą samodzielnie, ani nie przełykają śliny – bez najmniejszych szans na jakąkolwiek poprawę. Jakość ich życia poprawia specjalistyczna aparatura oraz opieka i troska kochających rodziców. W rodzicach niepełnosprawnych dzieci cały czas tli się iskierka nadziei, dlatego też finansują kosztowną rehabilitację oraz poszukują innowacyjnych rozwiązań, czy zagranicznych terapii. Poświęcają dzieciom całe swoje życie, rezygnując z własnych potrzeb oraz przyjemności.

Odszkodowanie od szpitala za poród – dzień z życia rodzica

Pani Katarzyna podzieliła się z nami jednym dniem ze swojego życia:

„Kiedyś byłam osobą aktywną zawodowo, miałam dobrze prosperującą działalność gospodarczą. Uwielbiałam sport oraz podróże. Często z mężem organizowaliśmy spontaniczne wyjazdy za granicę, bez żadnego przygotowania, czy rezerwacji. Uwielbialiśmy poczucie wolności. Czułam się wtedy taka beztroska… Od narodzin naszego synka Eryka, wszystko się zmieniło. Każdy dzień wygląda tak samo, a nasz harmonogram jest przepełniony cierpieniem. Cierpimy my, jako rodzice. Cierpi też nasze dziecko. Codziennie patrzymy w maleńkie oczy naszego syna pełne strachu i bólu.

Ciąża przebiegała prawidłowo, ale Eryk urodził się niedotleniony, ponieważ nie wykonano mi cesarskiego cięcia. Kiedy trafiłam do szpitala, przestałam czuć ruchy dziecka. Niestety, nikt mnie nie słuchał. Eryk urodził się w zamartwicy i otrzymał 1 punkt w skali Apgar. Od tego dnia, nasze życie to walka.(…)”

zadzwoń teraz

Odszkodowanie od szpitala za poród – jak wygląda opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem?

„(…)Eryk zazwyczaj budzi się około 7 rano. Od razu po przebudzeniu podajemy Erykowi preparaty aminokwasowe, ponieważ jest żywiony pozajelitowo. Do południa wykonujemy ćwiczenia twarzy, przeprowadzamy zabawy edukacyjne. Zakupiliśmy odpowiedni sprzęt, aby rehabilitować Eryka również w domu. O godzinie 13 mamy rehabilitację, 40 kilometrów od miejsca zamieszkania. Niestety, nie znaleźliśmy bliżej żadnego specjalisty, który chciał nam pomóc. Po powrocie karmimy synka i ponownie zajmujemy się domową rehabilitacją. Ćwiczymy szczególnie buzię i rączki. Oczywiście, podajemy w ciągu dnia preparaty aminokwasowe razem z wodą, które muszą być podawane aż 5 razy. Wieczorem ćwiczymy z synkiem nóżki i pomagamy mu w wypróżnieniu, ponieważ nie wypróżnia się fizjologicznie.

Około godziny 19:30 przygotowuję synkowi kąpiel, później podaję leki. Przed snem czytamy synowi książki. Zapomniałam wspomnieć o tym, że w nocy co pół godziny musimy wstawać, aby odsysać Erykowi ślinę. Eryk sam nie przełyka śliny, dlatego też zakupiliśmy ssak medyczny. Musimy z niego korzystać praktycznie całą dobę, wszędzie go ze sobą zabieramy. Czasami Eryk zadławi się swoją śliną i wtedy nie może złapać tchu… Będąc w ciąży inaczej wyobrażałam sobie macierzyństwo. Bardzo kocham swojego syna, ale nie jestem w stanie poradzić sobie z poczuciem krzywdy… Chciałabym mu pokazać świat, zabierać w piękne podróże. Mój synek nie widzi, nie chodzi, nie mówi i nie przełyka. Odebrano mu szansę na szczęśliwe dzieciństwo i normalne życie.”

Odszkodowanie za błąd medyczny przy porodzie od szpitala

Jesteśmy dumni z tego, że możemy pomagać takim bohaterom jak Wy, drodzy rodzice. Każdego dnia dzielnie walczycie o lepsze jutro dla Waszych dzieci.

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych zajmuje się dochodzeniem roszczeń za błędy przy porodzie. Jeżeli chcesz uzyskać najwyższe odszkodowanie od szpitala za poród, zadzwoń 722 080 080 lub napisz mail kontakt@krop.org.pl. Nasi specjaliści otoczą Cię swoją opieką.

bezpłatna konsultacja prawna

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

 

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!