Blog
Porażenie mózgowe

Niedotlenienie noworodka w czasie poroduNiedotlenienie noworodka w czasie porodu

Niedotlenienie noworodka w czasie porodu może być tragiczne w skutkach. Niestety, najbardziej wrażliwy na niedotlenienie jest mózg noworodka, co może prowadzić do nieodwracalnych problemów neurologicznych w przyszłości. Jeżeli Twoje dziecko urodziło się niedotlenione to istnieje ryzyko, że ujawnią się u niego poważne problemy zdrowotne, takie jak między innymi:

Głęboko niepełnosprawne dzieci przez całe swoje życie będą potrzebowały pomocy osób trzecich podczas najprostszych, codziennych czynności.

bezpłatna konsultacja prawna

Niedotlenienie noworodka w czasie porodu – co powinno Was zaniepokoić podczas porodu oraz po porodzie?

Najczęstszymi błędami popełnianymi na sali porodowej są:

  • nieprawidłowa interpretacja zapisów KTG
  • zbyt późna decyzja o cesarskim cięciu
  • zastosowanie brutalnych i niezalecanych chwytów ręcznych

Kiedy dziecko urodzi się niedotlenione, wyniki badania gazometrii są nieprawidłowe, a ocena w skali Apgar niska. W skrajnych sytuacjach noworodek otrzymuje jedynie 1-3 punkty w skali Apgar w piątej oraz dziesiątej minucie po urodzeniu.

W pierwszych miesiącach życia dziecka należy dokładnie obserwować jego rozwój. Dziecko, które urodziło się niedotlenione powinno być pod opieką specjalistów, takich jak neurolodzy, czy rehabilitanci. Oczywiście, nieoceniona jest czujność rodziców oraz odpowiednio szybkie zauważenie pierwszych, niepokojących objawów.

zadzwoń teraz

Niedotlenienie noworodka w czasie porodu – poświęcenie rodziców

Codziennie walczycie o każdy, nawet najmniejszy postęp w leczeniu, czy rehabilitacji ciężko chorego dziecka. Nie każdy jest w stanie podporządkować całe swoje życie niepełnosprawnej osobie, dlatego też podziwiamy Waszą siłę i odwagę.

Kochani rodzice, tak naprawdę nikt do końca nie zrozumie jak wiele poświęcacie swoim najbliższym. Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych z całego serca wspiera Was w walce o lepsze jutro!

Niedotlenienie noworodka w czasie porodu – zadbaj o przyszłość swojej rodziny

Na pewno niejednokrotnie zastanawialiście się nad tym, kto zaopiekuje się Waszym niepełnosprawnym dzieckiem, kiedy już zabraknie przy nim rodziców. Czy ktoś z rodziny weźmie na swoje barki tak dużą odpowiedzialność?

Opieka nad osobą niepełnosprawną to ciągłe wyrzeczenia oraz ogromne koszty leczenia, czy rehabilitacji. Już dzisiaj zabezpiecz przyszłość swojego dziecka i uzyskaj najwyższą rekompensatę za błąd medyczny przy porodzie.

Twoje dziecko może otrzymać aż 1.500.000 zł zadośćuczynienia oraz kilkanaście tysięcy złotych renty miesięcznie. Zadzwoń 722 080 080 lub napisz maila kontakt@krop.org.pl, aby pociągnąć lekarza do odpowiedzialności za błąd medyczny przy porodzie.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

« Poprzedni artykuł – – Nastepny artykuł »
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!