Blog
Porażenie mózgowe

MPDz – czy można się przed nim ochronić

MPDz – czy można się przed nim ochronić

MPDz – mózgowe porażenie dziecięce – wpływ chorób zakaźnych.

Nie udało się jeszcze opracować właściwej definicji mózgowego porażenia dziecięcego, ale nie ma wątpliwości, że jest to ważne zagadnienie. Według analiz ekspertów, ta choroba dotyka 3 na 1000 urodzeń.

Zbadano dotychczas wiele okoliczności, które mogą przyczynić się do powstania mózgowego porażeni dziecięcegoMPDz ). Jednym z nadrzędnych czynników jest wystąpienie różyczki u matki w pierwszym etapie ciąży. Jednakże, negatywny skutek mogą spowodować także odra, ospa wietrzna czy półpasiec.

MPDz– oddziaływanie trudnego porodu

Poważne zaburzenia u noworodka wywołają również niespodziewane problemy podczas rozwiązania porodu. Każde jego wydłużenie zwiększa ryzyko niedotlenienia, które w ostatecznym rozrachunku, może się zakończyć zamartwicą urodzeniową czy porażeniem mózgowym. Dlatego też niezwykle ważne jest , aby personel medyczny był odpowiednio przygotowany na wystąpienie ewentualnych powikłań. „Czerwona lampka” powinna się zapalić chociażby w przypadku ciąży mnogiej, gdzie występuje wyższe zagrożenie niż przy porodzie pojedynczego dziecka.
Inaczej, istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia błędu okołoporodowego, z którego przykrymi konsekwencjami rodzina będzie musiała się zmagać do końca życia.

bezpłatna konsultaja prawna

MPDz – czy odpowiedzialna może być matka?

Zdarzają się jednak takie sytuacje, gdy dużą częścią winy należy obarczyć matkę. Negatywny wpływ na płód mogą mieć przecież czynniki toksyczne, a zalicza się do nich:

  • palenie papierów
  • spożywanie alkoholu
  • stosowanie narkotyków

Każda rodzicielka powinna też pamiętać o negatywnym działaniu leków, zwłaszcza, gdy złamie się zakaz stosowania ich w pierwszych 12 tygodniach od poczęcia. Może się to skończyć wystąpieniem wad rozwojowych, a nawet poronieniem.

zadzwoń teraz

MPDz – czy można się przed nim chronić?

Istnieje zatem wiele składników, które mogą prowadzić do MPDz. Czy jest zatem jakaś metoda, aby się skutecznie zabezpieczyć?
Jak zauważają fachowcy, jest wiele możliwości, aby zminimalizować wartość powyższych obciążeń. Duża w tym rola przyszłych rodziców, którzy powinni zrobić wszystko, aby w odpowiedni sposób przygotować się do rodzicielstwa.
Do czerpania radości z potomstwa nie potrzeba bowiem wiele. Wystarczy tylko odpowiednio wszystko zaplanować, zadbać o swoje zdrowie i prowadzić higieniczny tryb życia.

Narodziny pociechy są niezwykle ważnym momentem w życiu całej rodziny. Wszystko może jednak pęknąć, niczym bańka mydlana, gdy okazuje się, że doszło do błędu medycznego przy porodzie, a ucierpiała mała i niewinna istota.

Zdaniem ekspertów aż w 60%, do mózgowego porażenia dziecięcego dochodzi z powodu kosztownej pomyłki w trakcie porodu.

Dlatego bardzo często rodzice zadają sobie kluczowe pytanie: czy w moim przypadku mógł zawinić personel medyczny?

Z odpowiedzią i pomocną dłonią przychodzi Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych, który dokonuje bezpłatnej analizy dokumentacji medycznej i wskazuje drogę do skutecznego dochodzenia roszczeń. Zasługujecie, aby Wasze maleństwo otrzymało odpowiednie wsparcie. Wspólnie stoczymy walkę, aby zapewnić mu odpowiednią opiekę medyczną i właściwą rehabilitację. Zróbmy wszystko, aby nie doszło już do podobnej tragedii.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Pokaż 0 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!

Leave a Comment