Blog
Porażenie mózgowe

MPD – czy aby na pewno nie pozwala na zrealizowanie marzeń?

MPD – czy aby na pewno nie pozwala na zrealizowanie marzeń?

MPD – czy aby na pewno nie pozwala na zrealizowanie marzeń?

MPD – czy aby na pewno nie pozwala na zrealizowanie marzeń?

MPD ( Mózgowe Porażenie Dziecięce ) to zespół objawów i dotyczy między innymi, zaburzeń ruchu oraz postawy. MPD jest spowodowane uszkodzeniem mózgu. Najczęściej, MPD objawia się problemami z napięciem mięśniowym, jak również drgawkami. Kolejne objawy pojawiają się z czasem – niemożliwe jest zdiagnozowanie MPD zaraz po porodzie. Jeżeli niektóre badania wskazują na uszkodzenia neurologiczne, należy uważnie obserwować rozwój dziecka. Często Mózgowemu Porażeniu Dziecięcemu towarzyszy upośledzenie psychoruchowe, niedosłuch, problemy z mową, niedowidzenie,  padaczka oraz wiele  uszkodzeń układu nerwowego, pojawiających się wraz z rozwojem dziecka, jakimi są na przykład zaburzenia emocji, czy też zaburzenia zachowania.

bezpłatna konsultacja

MPD – Diagnoza

Rodzice traktują Mózgowe Porażenie Dziecięce jak wyrok. Na samym początku odczuwają strach i niepokój o przyszłość dziecka, najczęściej nie uzyskują żadnej informacji o tym, gdzie mogą zwrócić się o pomoc. Po pewnym czasie rozpoczynają kosztowną walkę o usprawnienie dziecka – w przypadku MPD intensywne leczenie oraz rehabilitacja mogą zdziałać cuda. Osoby cierpiące na MPD zakładają rodziny, pracują i rozwijają swoje pasje… Na przykład kulturystykę.

Mózgowe Porażenie Dziecięce bez barier i ograniczeń – Twoje dziecko ma szansę na normalne życie

Kochani rodzice, wiemy, że obawiacie się tego, że Wasze dziecko sobie nie poradzi i będzie „inne” niż rówieśnicy, nie zostanie zaakceptowane oraz będzie czuło się odrzucone. Jeden z polskich kulturystów cierpi na porażenie mózgowe. Rówieśnicy naśmiewali się z niego, czas szkoły był dla tego mężczyzny dość trudny. Do czasu… Tata niepełnosprawnego chłopca był postawnym i umięśnionym mężczyzną – wcześniej dużo ćwiczył oraz podnosił ciężary. Koledzy widząc ojca niepełnosprawnego kolegi, przestraszyli się i przestali się naśmiewać z choroby chłopca. Wówczas niepełnosprawny chłopiec stwierdził, że rozwiązaniem jego problemów są… Mięśnie. Nie chciał używać wobec kolegów przemocy, a chciał zdobyć ich szacunek poprzez ciężką pracę nad swoim ciałem. Rozpoczął intensywne ćwiczenia, siłował się z kolegami na rękę i wygrywał. Tak rozpoczął swoją przygodę ze sportem. Obecnie jest dorosłym mężczyzną i daje przykład innym – nie ma rzeczy niemożliwych, a Mózgowe Porażenie Dziecięce nie zawsze musi być ograniczeniem.

zadzwoń teraz

Leczenie i rehabilitacja

Niestety, leczenie oraz rehabilitacja są niezwykle kosztowne. Niepełnosprawny kulturysta podejrzewał, że porażenie mózgowe zostało spowodowane błędem medycznym przy porodzie. Wówczas czasy były inne, nikt nie drążył tego tematu ani nie dociekał. Obecnie pacjenci coraz więcej wiedzą na temat dochodzenia roszczeń za błąd medyczny przy porodzie. Niestety, jak dotąd najwięcej błędów medycznych zdarza się w położnictwie.

Jeżeli podejrzewasz, że podczas Twojego porodu doszło do błędu lekarza, zgłoś się do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych. Pomożemy spełnić marzenia Twojego dziecka – uzyskamy dla Ciebie i Twojej rodziny najwyższe odszkodowanie, zadośćuczynienie oraz rentę.

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych specjalizuje się w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych związanych z błędami okołoporodowymi skutkującymi trwałym uszczerbkiem na zdrowiu nowonarodzonego dziecka. Zapewniamy profesjonalną i bezpłatną analizę Twojej sprawy oraz pomoc z zakresu prawa medycznego. Nasi prawnicy od 20 lat prowadzą sprawy błędów medycznych odnosząc liczne sukcesy.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Pokaż 0 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!

Leave a Comment