Blog
Porażenie mózgowe

MPD u dzieci objawyMPD u dzieci objawy

Mózgowe porażenie dziecięce, w skrócie zwane również MPD jest chorobą nieuleczalną, w wyniku której dochodzi do uszkodzenia mózgu. Jeżeli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma MPD – zgłoś się do nas. Możliwe, że choroba ta pojawiła się wskutek niedotlenienia przy porodzie. Wtedy możesz dochodzić przyznania należnego Ci odszkodowania za błąd lekarski przy porodzie.

MPD u dzieci objawy, czyli co właściwie świadczy o występowaniu choroby?

Jednymi z najczęstszych objawów MPD u dzieci są:

  • wiotkość mięśni
  • asymetria ciała
  • drgawki
  • trudności w połykaniu pokarmów

Może występować również brak przewracania się na boki czy niechwytanie rączką jakichkolwiek zabawek. Nie są to jedyne objawy MPD u dzieci. Na występowanie tej choroby składa się wiele czynników, między innymi przebyte przez matkę choroby w czasie ciąży. Również wady genetyczne, zamartwica czy wcześniactwo mogą mieć wpływ na pojawienie się MPD u dzieci.

Należy również wspomnieć, że oprócz MPD mogą równocześnie wystąpić inne problemy zdrowotne. Są to między innymi padaczka, zaburzenie czynności ruchowych, infekcje dróg oddechowych i jamy ustnej czy zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego.

MPD u dzieci objawy – objawy nie zawsze muszą pojawić się od razu

Zdarza się, że diagnozując MPD u dzieci objawy można zauważyć już po porodzie. Bardzo często choroba diagnozowana jest już w pierwszych miesiącach życia dziecka. Jednakże może ona wyjść dopiero po jakimś czasie. Jeżeli istnieje jakiekolwiek ryzyko wystąpienia MPD u dziecka, powinno ono być pod opieką specjalistów już od samego początku. Ważne jest, by po zdiagnozowaniu choroby od razu rozpocząć rehabilitację.

Bardzo pomocnym badaniem, które pomaga wykryć MPD u dzieci jest USG przedmiesiączkowe oraz rezonans magnetyczny.

MPD u dzieci objawy – jeżeli zdiagnozowano je u Twojego dziecka – zgłoś się do nas

Jeżeli u Twojego dziecka stwierdzono MPD, a Ty uważasz, że choroba ta wystąpiła wskutek błędu lekarzy podczas akcji okołoporodowej – zgłoś się do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych. Skorzystaj z bezpłatnej analizy dokumentacji medycznej, aby poznać prawdę i uzyskać godną rekompensatę za doznaną krzywdę. Być może za niepełnosprawność Waszego dziecka odpowiadają lekarze i źle przeprowadzony poród.

Zachęcamy Państwa do zadawania pytań naszym prawnikom. Zespół prawny Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych posiada odpowiednie doświadczenie i dokłada wszelkich starań, aby rzetelnie ocenić czy doszło do błędy lekarskiego podczas porodu.

Skontaktuj się z naszymi prawnikami w celu uzyskania darmowej konsultacji prawnej:

  • Opowiedz nam swoją historię, a my przeanalizujemy Twoją dokumentację medyczną, a następnie ocenimy, czy lekarz popełnił błąd medyczny podczas porodu.
  • Nasze konsultacje prawne są bezpłatneNie musisz nic płacić z góry.
  • Korzystając z naszych usług zapewniasz swojej rodzinie bezpieczną przyszłość.
  • Uzyskane odszkodowanie pokryje koszty leczenia, oraz zapewni środki na utrzymanie Ciebie i Twoich najbliższych.
  • Pomożemy Ci uzyskać rekompensatę za krzywdę, a także odszkodowanie, które umożliwi pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Twojego dziecka.

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

« Poprzedni artykuł – – Nastepny artykuł »
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!