Blog
Porażenie mózgowe

Mózgowe porażenie dziecięce tetraplegiaMózgowe porażenie dziecięce tetraplegia

Mózgowe porażenie dziecięce tetraplegia – co taka diagnoza oznacza dla Twojego dziecka? Tetraplegia to paraliż, który obejmuje wszystkie kończyny (co więcej, może je obejmować w różnym stopniu). Tetraplegia jest nazywana porażeniem czterokończynowym. Dzieci cierpiące na mózgowe porażenie dziecięce na co dzień zmagają się z zaburzeniami ruchu oraz postawy.

Objawami współistniejącymi mogą być:

  • padaczka
  • zaburzenia wzroku, mowy oraz słuchu
  • upośledzenie umysłowe

Mózgowe porażenie dziecięce jest spowodowane nieodwracalnymi zmianami w mózgu, zatem jest nieuleczalne. Niestety, nie można wyleczyć MPD, jednakże odpowiednia rehabilitacja umożliwia poprawę jakości życia niepełnosprawnych dzieci.

Mózgowe porażenie dziecięce tetraplegia oznacza wiele ograniczeń – czy odbiera szansę na normalne życie?

Statystycznie tylko 24% osób cierpiących na tetraplegię porusza się o własnych siłach. Pozostałe 76% to osoby niepełnosprawne skazane na wózek inwalidzki. Bez rehabilitacji oraz stałej opieki ortopedycznej stan chorych będzie stale się pogarszał.

Niestety, koszt rocznej rehabilitacji osoby cierpiącej na mózgowe porażenie dziecięce to aż 438 000 złotych… Tak naprawdę największym ograniczeniem dzieci cierpiących na MPDfinanse. Niewiele osób stać na wdrożenie niezbędnej rehabilitacji, albo na cykliczne wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. Jedyną szansą na bezpieczną przyszłość Twojego dziecka może okazać się walka o odszkodowanie za błąd lekarza przy porodzie

Czy podejrzewasz, że Twoje dziecko jest niepełnosprawne z winy lekarza odbierającego poród?

Mózgowe porażenie dziecięce tetraplegia – dzieci mają poważny problem z usamodzielnieniem się

MPD ogranicza aktywność osób niepełnosprawnych i z pewnością ma ogromny wpływ na jakość ich życia. Zgodnie z aktualnymi statystykami, osoby cierpiące na tetraplegię mają poważne problemy z poczuciem własnej wartości, zdrowiem psychicznym i funkcjonowaniem społecznym oraz emocjonalnym. Niestety, jakość życia dzieci cierpiących na porażenie mózgowe we wszystkich aspektach jest niższa od jakości życia zdrowych rówieśników. To co dla rodziców jest najbardziej istotne to problem usamodzielnienia się dziecka cierpiącego na MPD – niestety, przy porażeniu czterokończynowym jest to niezwykle trudne, a w niektórych sytuacjach nawet niemożliwe.

Mózgowe porażenie dziecięce tetraplegia – skąd wziąć pieniądze na intensywne leczenie oraz rehabilitację?

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych od wielu lat wspiera pacjentów poszkodowanych na skutek błędów lekarzy. Jeżeli podejrzewasz błąd przy porodzie, niezwłocznie skontaktuj się z profesjonalnym pełnomocnikiem. Pamiętaj, że dzieci mogą dochodzić swoich praw nawet do ukończenia 20 roku życia.

Skorzystaj z bezpłatnej analizy dokumentacji medycznej, aby poznać prawdę – możesz ukarać winnych i uzyskać godną rekompensatę za doznaną krzywdęByć może za niepełnosprawność Waszego dziecka odpowiadają lekarze i źle przeprowadzony poród.

Zachęcamy Państwa do zadawania pytań naszym prawnikom. Zespół prawny Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych posiada odpowiednie doświadczenie i dokłada wszelkich starań, aby rzetelnie ocenić czy doszło do błędy lekarskiego podczas porodu.

Skontaktuj się z naszymi prawnikami w celu uzyskania darmowej konsultacji prawnej:

  • Opowiedz nam swoją historię, a my przeanalizujemy Twoją dokumentację medyczną, a następnie ocenimy, czy lekarz popełnił błąd medyczny podczas porodu.
  • Nasze konsultacje prawne są bezpłatneNie musisz nic płacić z góry.
  • Korzystając z naszych usług zapewniasz swojej rodzinie bezpieczną przyszłość.
  • Uzyskane odszkodowanie pokryje koszty leczenia, oraz zapewni środki na utrzymanie Ciebie i Twoich najbliższych.
  • Pomożemy Ci uzyskać rekompensatę za krzywdę, a także odszkodowanie, które umożliwi pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Twojego dziecka.

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

 

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!