Blog
Porażenie mózgowe

Mózgowe porażenie dziecięce niepełnosprawnośćMózgowe porażenie dziecięce niepełnosprawność

Każdego dnia walczymy o lepsze jutro dla osób chorych na mózgowe porażenie dziecięce. Mamy świadomość, że koszty leczenia, rehabilitacji i odpowiedniego sprzętu są bardzo wysokie. Niestety, dość często choroba i niepełnosprawność dziecka spowodowana jest przez błąd medyczny. W takiej sytuacji, możemy starać się nie tylko o odszkodowanie i zadośćuczynienie, ale również comiesięczną rentę, która pozwoli pokryć niezbędne koszty leczenia dziecka.

bezpłatna konsultacja prawna

Niepełnosprawność ruchowa – mózgowe porażenie dziecięce

Ogólnie rzecz biorąc, mózgowe porażenie dziecięce (MPD) to zespół zaburzeń, które wpływają na zdolność poruszania się, trzymania równowagi i postawy. Niestety, MPD jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności ruchowej u dzieci. O tym, jak wygląda życie z chorobą opowiedziała nam jedna z naszych klientek (tutaj).

Najczęstsze przyczyny mózgowego porażenia dziecięcego to wcześniactwo, niedotlenienie płodu, patologia porodu oraz złe położenie płodu. Warto również wskazać, że bardzo duże znaczenie dla stopnia niepełnosprawności i rodzaju porażenia ma dojrzałość ośrodkowego układu nerwowego w momencie działania szkodliwego czynnika.

Mózgowe porażenie dziecięce niepełnosprawność – rodzaje

Stopień niepełnosprawności jest różny w zależności od rodzaju mózgowego porażenia dziecięcego. Z tego względu, możemy wyróżnić:

  • hemiplegia (porażenie połowiczne, a zatem zaburzania postawy, ruchów i napięcia mięśniowego dotyczą jednej strony ciała)
  • diplegia (porażenie obustronne, które obejmuje najczęściej kończyny dolne)
  • porażenie czterokończynowe (a zatem zaburzenia postawy i ruchów dotyczą całego ciała, w konsekwencji dzieci mają również trudności w gryzieniu, połykaniu i mówieniu)
  • postać móżdżkowa (gdzie charakterystyczne jest występowanie drżenia zamiarowego, to znaczy czy próbach wykonywania ruchu występuje drżenie kończyny)

Warto również pamiętać, że istnieje wiele postaci mieszanych mózgowego porażenia dziecięcego. Bez wątpienia obraz funkcjonowania, niepełnosprawność i rozwój choroby każdego dziecka przebiega zupełnie inaczej.

zadzwoń teraz

Mózgowe porażenie dziecięce niepełnosprawność – Skorzystaj z pomocy profesjonalisty

Jak wspomnieliśmy wcześniej, koszty leczenia i rehabilitacji dzieci chorych na mózgowe porażenie dziecięce są co do zasady bardzo wysokie. Dość często przyczyną schorzenia jest nieprawidłowe postępowanie personelu medycznego podczas akcji porodowej. Jeżeli podejrzewasz, że w trakcie Twojego porodu doszło do błędu medycznego, skorzystaj z porady prawnika doświadczonego w prowadzeniu spraw dotyczących błędów okołoporodowych. Bezpłatnie przeanalizujemy dokumentację medyczną, a następnie pomożemy uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie dla Ciebie i Twojego dziecka.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

« Poprzedni artykuł – – Nastepny artykuł »
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!