Blog
Porażenie mózgowe

Mózgowe porażenie dziecięce konsekwencjeMózgowe porażenie dziecięce konsekwencje

Czym jest mózgowe porażenie dziecięce?

Mózgowe porażenie dziecięce to zespół licznych objawów chorobowych, będący następstwem nieprawidłowości rozwoju mózgu. Przyczyn prowadzących do jego powstawania jest bardzo wiele. Dochodzi do nich zwłaszcza w okresie płodowym lub podczas porodu. MPD może być spowodowane wcześniactwem, jednak to niedotlenienie uznawane jest jako główną jego przyczynę.

bezpłatna konsultacja prawna

Mózgowe porażenie dziecięce konsekwencje

Ponieważ mózgowe porażenie dziecięce jest zaburzeniem nieuleczalnym i nieodwracalnym, wiążą się z nim liczne konsekwencje. MPD jest schorzeniem neurologicznym, dlatego też jego konsekwencje dotyczą głównie tego obszaru.

Pomimo że każdy przypadek jest inny i niezwykle trudno jest określić MPD jako konkretną grupę schorzeń. Uogólniając, można stwierdzić, iż istnieją pewne typowe konsekwencje MPD, które są najbardziej charakterystyczne i częste.

Po pierwsze należy zauważyć, że MPD ściśle wiąże się z upośledzeniem umysłowym. Im cięższe jest porażenie, tym oczywiście większe prawdopodobieństwo upośledzenia. Równie często u dzieci z MPD spotyka się padaczkę, drgawki, a także zaburzenia funkcji wzrokowych, zaburzenia słuchu oraz mowy, jak również trudności w nauce, koncentracji czy jedzeniu.

Należy pamiętać, że mózgowe porażenie dziecięce wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne dziecka, ale oddziałuje również na emocjonalną sferę życia i sytuację rodzinną chorego. Często dziecko z MPD jest na tyle upośledzone, że kontakt między nim, a rodzicami jest utrudniony bądź wręcz niemożliwy.

Mózgowe porażenie dziecięce daje różne objawy. Można stwierdzić iż w każdym przypadku są one trochę inne i o różnym nasileniu.

zadzwoń teraz

Mózgowe porażenie dziecięce konsekwencje – gdzie szukać pomocy?

Mózgowe porażenie dziecięce może być spowodowane błędem przy porodzie! Jeżeli podejrzewasz, że tak było w Twoim przypadku, zgłoś się do nas! Bezpłatnie przeanalizujemy dokumentację medyczną i damy Ci odpowiedź na pytanie – czy doszło do błędu medycznego?

Specjalizujemy się w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych związanych z błędami diagnostycznymi i okołoporodowymi skutkującymi trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Zapewniamy Tobie i Twojej rodzinie profesjonalną i bezpłatną analizę pełnej dokumentacji medycznej.

Nasi prawnicy mają wieloletnie doświadczenie w skutecznym prowadzeniu spraw z zakresu błędów medycznych i przy porodzie. Nie czekaj, Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych pomoże Ci w walce o sprawiedliwość!

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

 

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!