Blog
Porażenie mózgowe

Mózgowe porażenie dziecięce czterokończynoweMózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe – życie z chorobą

Dziś opowiemy historię naszej klientki, pani Alicji. Jej córeczka – Helenka ma 8 lat i choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Niestety oznacza to, że nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie i wymaga pomocy rodziców zasadniczo przy każdej czynności życia codziennego. Rodzice muszą być przy córce właściwie przez całą dobę. Stan zdrowia dziewczynki jest skutkiem błędu medycznego popełnionego przez personel szpitala podczas porodu. Pani Alicja zgodziła się opowiedzieć nam o tym, jak wygląda życie dziecka cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe.

bezpłatna konsultacja prawna

Mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe – błąd medyczny

To był mój pierwszy poród. Bałam się, mimo że ciąża przebiegała bez żadnych zakłóceń. Zgłosiłam się do szpitala w 40 tygodniu ciąży, z odpływającymi wodami płodowymi. Pielęgniarka zaprowadziła mnie na salę porodową. Lekarz przyszedł tylko na chwilę – powiedział, że do porodu jeszcze daleko. Następnie, po kilkunastu minutach skurcze nasiliły się. Bez wątpienia czułam, że moja córeczka chce już przyjść na świat. Krzyczałam, ale nikt do mnie nie przyszedł. Doszło do pęknięcia macicy i zbyt wczesnego oddzielenia łożyska. Doskonale pamiętam dzień, kiedy lekarz postawił diagnozę – mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Gdyby w dniu porodu ktokolwiek z personelu medycznego zajął się moim przypadkiem, to Helenka byłaby dzisiaj zdrowa..

Czym objawia się mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe?

Helenka ma problem z samodzielnym trzymaniem główki. Dodatkowo, nie potrafi utrzymać postawy pionowej, zatem nie jest w stanie samodzielnie się poruszać. Niestety ma duże trudności z mówieniem, przełykaniem i żuciem. Karmimy Helenkę bardzo rozdrobnionym pożywieniem. Co więcej, dwa razy dziennie musimy jeździć na rehabilitację. Córka często przebywa także w szpitalu. Niestety, koszty leczenia i rehabilitacji są bardzo wysokie, a tylko częściowo pokrywa je NFZ. Ja nie mogę pracować, ponieważ Helenka potrzebuje całodobowej opieki.

zadzwoń teraz

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych – miejsce, gdzie otrzymałam pomoc

Zadzwoniłam do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych kilka miesięcy temu. Przede wszystkim chciałam upewnić się, czy przebieg mojego porodu był prawidłowy. Poczułam się zrozumiana i zaopiekowana.  Bez wątpienia pracują tam profesjonaliści, którzy potrafią odpowiedzieć na każde pytanie. Dodatkowo, specjaliści bezpłatnie przeanalizowali dokumentację medyczną z przebiegu ciąży, porodu, a także dokumentację całego leczenia Helenki. Dzisiaj prawnicy reprezentują nas w procesie cywilnym przeciwko placówce medycznej. Wierzę zatem, że moja córka uzyska należne odszkodowanie, które pozwoli nam pokryć koszty leczenia i rehabilitacji.

Pomoc profesjonalisty

Mamy świadomość, że koszty leczenia i rehabilitacji dzieci chorych na mózgowe porażenie dziecięce są co do zasady bardzo wysokie. Niestety, dość często przyczyną schorzenia jest niewłaściwe postępowanie personelu medycznego podczas porodu. Jeżeli podejrzewasz, że w trakcie Twojego porodu doszło do błędu medycznego, skorzystaj z porady prawnika doświadczonego w prowadzeniu spraw dotyczących błędów okołoporodowych. W Krajowym Rejestrze Osób Poszkodowanych znajdziesz odpowiednią pomoc i wsparcie prawne.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!