Blog
Porażenie mózgowe

Monitorowanie płodu podczas porodu

Monitorowanie płodu podczas porodu

Monitorowanie płodu podczas porodu – z czego wynika niedotlenienie?

Niedotlenienie wewnątrzmaciczne jest skutkiem wielu niepokojących czynników. Zaliczają się do nich chociażby wady wrodzone czy zakażenia. Zdarza się jednak, że wina leży bezpośrednio lub pośrednio po stronie matki. Dzieje się tak w momencie, gdy miewa ona problemy z wydolnością układu oddechowego, spowodowaną nałogowym paleniem papierosów.

Monitorowanie płodu podczas porodu – metody oceny

Nadrzędną techniką analizy prawidłowości tętna plodu jest śledzenie czynności serca. Układ krążenia jest bowiem głównym gwarantem bezpieczeństwa noworodka. Dlatego, wszystkie parametry, które uda się poprawnie zarejestrować za pomocą kardiotokografu (urządzenie do monitorowania akcji serca płodu, które posiada zapis czynności skurczowej mięśnia macicy), powinny skutecznie stwierdzić stan płodu oraz prognozę kondycji już po samym narodzeniu.

Wobec rozwoju techniki, wszelkie procedury, które wdrażano jeszcze kilka lat temu, jak np. odsłuchiwanie czynności, są współcześnie uważane za przeżyte i nieskuteczne.

bezpłatna konsultacja

Monitorowanie płodu podczas porodu – jak wygląda reakcja na brak tlenu?

Deficyt tlenu powoduje, że u dziecka rozpoczyna się reakcja obronna. Można ją rozpoznać, gdy pojawi się zmniejszona aktywność ruchowa, zahamowane tempo wzrostu czy podwyższony poziom wydzielania adrenaliny.

Monitorowanie płodu podczas porodu – dlaczego ważne jest wczesne rozpoznanie niedotlenienia?

Niezwykle istotne jest zatem, aby zespół położniczy jak najszybciej zdołał zdefiniować powyższe zachowania płodu i błyskawicznie rozpoczął odpowiednie działania. W przeciwnym razie, dojdzie do niezwykle poważnych konsekwencji, do których należy zaliczyć przede wszystkim mózgowe porażenie dziecięce. A to wiąże się już z silnymi zaburzeniami psychoruchowymi u dziecka…

zadzwoń teraz

Gdzie znajdziesz wsparcie?

W przypadku ciąży z grupy wysokiego ryzyka, monitorowanie powinno się odbywać w sposób ciągły. Dlatego zignorowanie sygnałów alarmowych może doprowadzić nawet do uszkodzenia płodu.

Urazy okołoporodowe czy mózgowe porażenie dziecięce przynoszą dla całej rodziny ogromny ból i często wiążą się z długą oraz niezwykle kosztowną rehabilitacją. Nie zdołasz już cofnąć czasu, ale możesz doprowadzić do ukarania winnych!

Jeśli podejrzewasz, że zaniedbanie personelu szpitala doprowadziło do uszczerbku na zdrowiu Twojej pociechy, pozwól nam działać!

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych to specjaliści w dochodzeniu odszkodowań za błędy medyczne. Gwarantujemy Ci rzetelną opiekę i profesjonalne wsparcie.

Daj swojemu dziecku szansę na rozwój i spokojną przyszłość!

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Pokaż 0 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!

Leave a Comment