Blog
Porażenie mózgowe

Kompresja mózgu – przyczyny, skutki i zapobieganieKompresja mózgu – przyczyny

Kompresja mózgu, inaczej zwana skurczeniem, powstaje z powodu zbyt dużego nacisku na czaszkę dziecka.

Jednym z czynników, generującym takie uszkodzenia, są trudności powstałe w wyniku przedłużającego się porodu. W jego czasie może dojść do zbyt silnych skurczów macicy czy nieprawidłowego przodowania.

Szczególnie niebezpieczne mogą być skurcze odbywające się poza określonym schematem. Według normy, powinno się to dziać w taki sposób, aby maleństwo miało zapewnioną odpowiednią ilość tlenu.

Dlatego każda różnica w planach może przyczynić się do niedotlenienia. A szczególnie narażone będzie na to dziecko, u którego już podczas „życia płodowego” zaobserwowano słabe ciśnienie krwi. Osłabione przyjmowaniem niektórych rodzajów lekarstw staje jest zatem bardziej podatne na różne uszkodzenia.

bezpłatna konsultacja prawna

Kompresja mózgu – skutki

Zdarzają się jednak takie sytuacje, gdy uraz przy porodzie nie jest widoczny w trakcie rozwiązania i można go zaobserwować dopiero po zakończeniu wszystkich czynności. Wystarczy bowiem, że nie pojawiło się krwawienie.

Skurczenie może spowodować zaś wiele groźnych następstw. Do tych nadrzędnych można zaliczyć:

  • krwawienie wewnątrzczaszkowe
  • opóźnienie w rozwoju
  • zaburzenia fizyczne
  • nieprawidłowy rozwój intelektualny
  • mózgowe porażenie dziecięce
  • udar

Kompresja mózgu – zapobieganie

Z racji niezwykle bolesnych dla noworodka konsekwencji, niezwykle ważna jest odpowiednia profilaktyka.

Jednym z jej fundamentów jest unikanie za wszelką cenę wszystkich nagłych i niespodziewanych sytuacji, które mogą się przyczynić do wystąpienia stresu.

Dzięki temu, możliwe będzie ograniczenia do minimum zagrożenia nieregularnego ruchu macicy, a także sprawne kontrolowanie pulsu u nowonarodzonego dziecka.

zadzwoń teraz

Gdzie szukac pomocy?

Najważniejsza rola spoczywa jednak na barkach lekarzy oraz pozostałych członkach personelu szpitala. Ich zadaniem będzie baczna obserwacja zachowania matki, a w razie takiej potrzeby, udzielenie jest odpowiedniego wsparcia.

Co w takim razie należy zrobić, gdy pojawiają się wątpliwości dotyczące  postępowania medyków i istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia błędu okołoporodowego?

Najlepsze wyjście, będące gwarantem bezpieczeństwa i odpowiedniego rozwoju Twojej pociechy, to kontakt z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych.  Tylko tam uzyskasz odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania, skorzystasz z bezpłatnej analizy całej dokumentacji medycznej, a na samym końcu otrzymasz precyzyjne nakreślenie szans na uzyskanie odszkodowania.

Nie zwlekaj, będziemy z pasją walczyć o zapewnienia Wam odpowiedniej przyszłości, na którą bez wątpienia zasługujecie.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

 

« Poprzedni artykuł – – Nastepny artykuł »
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!