Blog
Porażenie mózgowe

Komora hiperbaryczna - czy zdarzył się cud?

Komora hiperbaryczna – czy zdarzył się cud?

Komora hiperbaryczna – czy zdarzył się cud?

Komora hiperbaryczna – metoda wciąż budząca wiele kontrowersji, jeżeli chodzi o uszkodzenia neurologiczne. Do uszkodzenia mózgu i niedotlenienia u noworodka może dojść na skutek błędu lekarza przy porodzie. W momencie, gdy dochodzi do błędu medycznego przy porodzie, skutkującego poważnymi uszkodzeniami mózgu u noworodka, rozpoczyna się walka rodziców o zdrowie i życie dziecka. Rodzice niepełnosprawnych dzieci poszukują nowych rozwiązań, innowacyjnych metod leczenia i rehabilitacji. W tej codziennej batalii o powrót do sprawności chorego dziecka, rodzice zmagają się z przeciwnościami losu i brakiem wystarczających środków finansowych.

Jak często tracisz nadzieję?

Jak często słyszysz, że Twojemu dziecku pomoże tylko cud?

bezpłatna konsultacja

Komora hiperbaryczna – determinacja rodziny

Dziewczynka o imieniu Eden miała jedynie 2 latka, gdy doszło do tragedii. Niestety, zdarzył się nieszczęśliwy wypadek i mała Eden niemalże utonęła w przydomowym basenie. Dziewczynka była reanimowana przez kilkadziesiąt minut. Ze względu na długą akcję reanimacyjną doszło do poważnych uszkodzeń w mózgu i utraty substancji szarej, jak również białej. Obydwie substancje są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mózgu.

  • Substancja szara jest skupiskiem ciał komórek nerwowych, tworzących korę mózgu i móżdżka.
  • Substancja biała jest skupiskiem dobrze unaczynionych neuronów.

Eden nie mogła mówić, poruszać się, ani nawet jeść. Lekarze w Stanach Zjednoczonych nie dawali rodzicom dziewczynki żadnej nadziei na poprawę. Rodzice małej Eden się nie poddali, dlatego też z pomocą przyszła klinika specjalizująca się w terapii za pomocą komory hiperbarycznej. Już po kilku zabiegach mózg dziewczynki zaczął się regenerować. Poprawa następowała powoli. Stopniowo mała Eden zaczęła odzyskiwać kontrolę nad swoim ciałem… Obecnie dziewczynka uśmiecha się, mówi, uczy się samodzielnego chodzenia i jedzenia.

zadzwoń teraz

Komora hiperbaryczna – Z leczenia komorą hiperbaryczną korzystają też placówki medyczne w Polsce

Komora hiperbaryczna zapewnia intensywne dotlenianie. Komory hiperbaryczne znajdziesz w Warszawie, Wrocławiu, czy Gdyni. Metoda dotleniania pod ciśnieniem może pomóc w ratowaniu życia w przypadku zatrucia np. dwutlenkiem węgla. Lekarze wciąż mają wiele wątpliwości co do skuteczności zastosowania komory hiperbarycznej w leczeniu poważnych schorzeń układu nerwowego. Jednakże, z komory korzysta się w coraz szerszym zakresie, między innymi celem wyleczenia zmian w mózgu wywoływanych chorobą Alzheimera.

Odzyskaj nadzieję na lepsze jutro

Jeżeli doszło do błędu medycznego przy porodzie, na skutek którego ucierpiało Twoje dziecko, zgłoś się do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych. Jesteśmy po to, aby dawać nadzieję na lepsze jutro. W przypadku uszkodzenia mózgu oraz mózgowego porażenia dziecięcego leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne. Każdego dnia walczymy o bezpieczną przyszłość poszkodowanych dzieci i ich rodzin. Zgłoś się już dziś, aby uzyskać odszkodowanie, zadośćuczynienie oraz rentę dla swojego dziecka.

Zapewniamy profesjonalną i bezpłatną analizę Twojej sprawy. Nasi prawnicy mają wieloletnie doświadczenie w skutecznym prowadzeniu spraw z zakresu błędów medycznych – uzyskiwane najwyzsze kwoty odszkodowań pomagają w wybraniu najlepszych form leczenia i znacznie ułatwiają codzienne godne życie.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!