Blog
Porażenie mózgowe

Dziecięce porażenie mózgowe

Dziecięce porażenie mózgowe

Dziecięce porażenie mózgowe jako skutek błędu przy porodzie

Dziecięce porażenie mózgowe nie zawsze oznacza wyrok i pozbawia możliwości normalnego funkcjonowania. Jest wiele osób, które mimo zdiagnozowanego w dzieciństwie mpd prowadzi samodzielne i szczęśliwe życie, tylko w niewielkim stopniu korzystając z pomocy rodziny i otoczenia. Ta samodzielność jest jednak okupiona bardzo ciężką pracą – rehabilitacją.

Czym jest dziecięce porażenie mózgowe?

Dziecięce porażenie mózgowe jest zazwyczaj definiowanie jako grupa chorób powodujących nieprawidłowy rozwój dziecka, ograniczający jego naturalną aktywność. Choroba wywołana jest przez uszkodzenie mózgu, do którego dochodzi w pewnym okresie rozwoju. Jako jedną z przyczyn mpd podaje się zaburzenia dobrostanu płodu w czasie porodu, nierzadko wynikające z niedotlenienia.

Niejedna mama dziecka, u którego zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe ze zgrozą wspomina chwile poprzedzające poród, kiedy tętno dziecka spadało, a decyzja o cesarskim cięciu była odkładana na później.

bezpłatna analiza

Czy chciałabyś poznać prawdę?

Jeśli zastanawiasz się, co wywołało dziecięce porażenie mózgowe u Twojego dziecka skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych. Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Dysponujemy doświadczeniem potrzebnym do zrozumienia skomplikowanych zagadnień opisujących dziecięce porażenie mózgowe. Odszkodowanie i zadośćuczynienie, które możesz uzyskać za błąd medyczny przy porodzie mogą pomóc w rozwiązaniu wielu obecnych i przyszłych problemów. Dzięki otrzymanym funduszom zapewnisz najlepszą i nieprzerwaną rehabilitację oraz leczenie swojego dziecka tym samym dając mu szanse na samodzielność kiedy Ciebie już zabraknie.

Dlaczego rehabilitacja jest ważna?

Każdy rodzic dziecka z porażeniem mózgowym wie, jak ważna w walce z tą chorobą jest systematyczna i właściwie dobrana rehabilitacja. Kompleksowe usprawnianie dziecka powinno być wdrożone jak najszybciej, ponieważ to jedyna możliwość osiągnięcia poprawy jego stanu psychoruchowego.

Stopień samodzielności dzieci z mpd zależy w dużym stopniu od ich osobistego zaangażowania. Dlatego tak bardzo ważne jest zapewnienie choremu dziecku możliwie najlepszych warunków leczenia i rehabilitacji, aby wzmocnić jego motywację na drodze osiągania coraz bardziej samodzielnego życia.

Jeśli zastanawiasz się skąd wziąć pieniądze na leczenie dziecka, które ucierpiało na skutek zaniedbań przy porodzie – skontaktuj się z nami. Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych zajmuje się pomocą w uzyskiwaniu wysokich kwot odszkodowań z polis OC placówek medycznych oraz lekarzy.

bezpłatny kontakt

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!