Dziecięce porażenie mózgowe u niemowląt objawy
Dziecięce porażenie mózgowe (MPD) jest to zespół objawów, które wynikają z trwałego i niepostępującego uszkodzenia mózgu. Ponadto, dziecięce porażenie mózgowe jest różnorodną grupą chorób, których wspólną cechą są zaburzenia związane z poruszaniem się. Co więcej, do uszkodzenia tkanki mózgowej dochodzi najczęściej przed urodzeniem się dziecka, jednak może do niego dojść także w trakcie lub po urodzeniu.
Jeżeli Twoje dziecko cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i uważasz, że doszło do tego z winy lekarza, skorzystaj z pomocy profesjonalnego pełnomocnika zajmującego się odszkodowaniami za błędy medyczne.
Dziecięce porażenie mózgowe u niemowląt objawy
Dziecięce porażenie mózgowe u niemowląt objawy, rodzicom może być ciężko je zauważyć, ponieważ są to objawy dotyczące ruchu. Często są bardziej widoczne w późniejszym czasie. Jednak już w tym okresie można zauważyć pierwsze objawy. Najczęstszym zauważalnym, objawem jest nieprawidłowe napięcie mięśniowe szyi i tułowia. Co więcej, niepokojącymi objawami może być także nienaturalne odginanie się przez dziecko, czy trudności z utrzymaniem główki lub jej odwracaniem. Kolejnym objawem dziecięcego porażenia mózgowego u niemowląt może być to, że dziecko nie potrafi przewrócić się z boku na bok.
Dziecięce porażenie mózgowe u niemowląt objawy względem równolatków
Jeżeli dziecko jest opóźnione względem równolatków i zachowanie nie pozostaje w normie, powinno to zaniepokoić rodziców. Takie zachowania, w których niemowlę ze względu na normy odbiega od równolatków to:
- Trudność z poruszaniem rączkami lub nóżkami, niemowlę nie potrafi utrzymać nic w rączkach, ponadto jego ruchy są nieskoordynowane
- Trudności ze ssaniem i połykaniem pokarmów, dziecko przy połykaniu nie domyka buzi lub się krztusi
- Brak prób siadania, pełzania, raczkowania, czy prób chodzenia
- Obniżone napięcie szyi i tułowia
Jeżeli u dziecka występują powyższe objawy, a rodzice, czy lekarze podejrzewają dziecięce porażenie mózgowe pomocnym w stawianiu diagnozy jest USG przezciemiączkowe oraz rezonans magnetyczny.
Dziecięce porażenie mózgowe przyczyny? Błąd przy porodzie?
Jeżeli uważasz, że w przypadku Twojego dziecka zawinił personel, to jak najszybciej powinnaś zaufać profesjonalnym pełnomocnikom w Krajowym Rejestrze Osób Poszkodowanych. Nasi specjaliści przeanalizują Twoją dokumentację i wskażą w jaki sposób możesz dochodzić roszczeń za popełniony błąd.
Skorzystaj z bezpłatnej analizy dokumentacji medycznej, aby poznać prawdę – możesz ukarać winnych i uzyskać godną rekompensatę za doznaną krzywdę. Być może za niepełnosprawność Waszego dziecka odpowiadają lekarze i źle przeprowadzony poród.
Zachęcamy Państwa do zadawania pytań naszym prawnikom. Zespół prawny Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych posiada odpowiednie doświadczenie i dokłada wszelkich starań, aby rzetelnie ocenić czy doszło do błędy lekarskiego podczas porodu.
Skontaktuj się z naszymi prawnikami w celu uzyskania darmowej konsultacji prawnej:
- Opowiedz nam swoją historię, a my przeanalizujemy Twoją dokumentację medyczną, a następnie ocenimy, czy lekarz popełnił błąd medyczny podczas porodu.
- Nasze konsultacje prawne są bezpłatne. Nie musisz nic płacić z góry.
- Korzystając z naszych usług zapewniasz swojej rodzinie bezpieczną przyszłość.
- Uzyskane odszkodowanie pokryje koszty leczenia, oraz zapewni środki na utrzymanie Ciebie i Twoich najbliższych.
- Pomożemy Ci uzyskać rekompensatę za krzywdę, a także odszkodowanie, które umożliwi pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Twojego dziecka.
Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.
Nie pobieramy z góry żadnych opłat!
Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.
Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl