Blog
Porażenie mózgowe

Dziecięce porażenie mózgowe rentaDziecięce porażenie mózgowe renta. Czym jest dziecięce porażenie mózgowe?

Dziecięce porażenie mózgowe to zespół licznych objawów chorobowych, będący następstwem nieprawidłowości rozwoju mózgu. Jest to rodzaj najczęściej występującej niepełnosprawności fizycznej u dzieci. Przyczyn prowadzących do jego powstawania jest bardzo wiele. Dochodzi do nich zwłaszcza w okresie płodowym lub podczas porodu. Może ono być spowodowane wcześniactwem, jednak to niedotlenienie uznawane jest za główną jego przyczynę. Porażenie mózgowe jest ciężkim schorzeniem neurologicznym, z którym związane jest zazwyczaj upośledzenie umysłowe.

Należy pamiętać iż do MPD może dojść podczas trudnego porodu w wyniku błędu medycznego.

bezpłatna konsultacja prawna

Dziecięce porażenie mózgowe renta. Codzienność dzieci z MPD

Dzieci z porażeniem mózgowym oraz ich najbliżsi każdego dnia zmagają się z trudną rzeczywistością. Niepełnosprawne dziecko zazwyczaj wymaga specjalistycznej opieki, rehabilitacji oraz profesjonalnego sprzętu, np. wózka czy odpowiedniego łóżka. Nie są to niestety rzeczy tanie.

Dziecięce porażenie mózgowe renta. Skąd brać pieniądze na leczenie i rehabilitację?

Błąd medyczny, a co za tym idze dziecięce porażenie mózgowe, niewątpliwie powoduje, że wydatki i potrzeby poszkodowanego (i jego rodziców) stale rosną. Warto pamiętać, że kwestia finansowa popełnionego błędu może, a wręcz powinna, być zrekompensowana poprzez odszkodowanie. Do tego dochodzi również zadośćuczynienie za krzywdę, ból, cierpienie. Wyrok jednak zapada po kilku latach, sprawy o błąd medyczny zwykle ciągną się latami. Dziecko wymaga zazwyczaj pilnej rehabilitacji, nie może zatem czekać 3 czy nawet 5 lat!

Dziecięce porażenie mózgowe renta

Jeżeli proces jest już w toku, a nie zapadł jeszcze wyrok, z pewnością warto spróbować pozyskać miesięczną rentę dla dziecka. Należy wówczas uprawdopodobnić fakt iż do błędu doszło,  dziecko wymaga leczenia, a rodzice nie są w stanie pokryć kosztów koniecznej terapii. Zazwyczaj sąd ustanawia rentę gdy opinia biegłych co do faktu popełnienia błędu przy porodzie jest pozytywna. Może to być opinia już na etapie postępowania przygotowawczego czy też postępowania przed Rzecznikiem Praw Pacjenta.

Kwoty przyznanych rent są oczywiście różne, jednak z pewnością zależą przede wszystkim od stanu zdrowia dziecka i jego potrzeb. Niekiedy kwoty te sięgają nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie.

zadzwoń teraz

Dziecięce porażenie mózgowe renta. Korzystny wyrok. Co można uzyskać?

W przypadku wygranej sprawy sąd zasądza zwykle:

  • Odszkodowanie za szkodę materialną,
  • Zadośćuczynienie za doznaną krzywdę,
  • Rentę z tytułu zwiększonych potrzeb. Pamiętaj! Rentę, o czym była mowa powyżej, można uzyskać jeszcze przed zapadnięciem wyroku, jako zabezpieczenie roszczenia.

Gdzie szukać pomocy?

Mózgowe porażenie dziecięce może być spowodowane błędem przy porodzie! Dlatego jeżeli podejrzewasz, że tak było w Twoim przypadku, zgłoś się do nas! Bezpłatnie przeanalizujemy dokumentację medyczną i damy Ci odpowiedź na pytanie – czy doszło do błędu medycznego?

Specjalizujemy się w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych związanych z błędami diagnostycznymi i okołoporodowymi skutkującymi trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Zapewniamy Tobie i Twojej rodzinie profesjonalną i bezpłatną analizę pełnej dokumentacji medycznej.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

« Poprzedni artykuł – – Nastepny artykuł »
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!