Blog
Porażenie mózgowe

Dziecięce porażenie mózgowe – błąd lekarzaDziecięce porażenie mózgowe – błąd lekarza

Dziecięce porażenie mózgowe to tragedia dla rodziców i ich maleństwa. Dzieci cierpiące na ten zespół zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego nie powracają do pełnej sprawności, jednakże można poprawić ich stan zdrowia dzięki rehabilitacji.

Wielu zrezygnowanych rodziców dzwoni do nas z zapytaniem, dlaczego właśnie ich pociechę dotknęło dziecięce porażenie mózgowe. Z tym samym pytaniem zgłosiła się do nas Pani Marta wraz z mężem – Panem Markiem, którzy są rodzicami Irminki. Obecnie zmagają się z konsekwencjami uszkodzenia mózgu powstałego w wyniku błędu ze strony szpitala.

bezpłatna konsultacja prawna

Dziecięce porażenie mózgowe – błąd lekarza – zbagatelizowanie objawów

Pani Marta odczuwała ból w podbrzuszu, stąd zaniepokojona zgłosiła się do szpitala w 37 tygodniu ciąży. Ciężarna kilka godzin czekała na konsultacje, bo na oddziale był obecny tylko jeden lekarz. Po interwencji Pana Marka, pielęgniarka wykonała połączenie do ginekologa. Po krótkiej rozmowie telefonicznej powiedziała przyszłym rodzicom „tak czasem się zdarza, ale zrobimy KTG dla pewności”.  Wykonano badanie, którego wynik był podobno prawidłowy. Pani Marta została odesłana do domu. Pacjentka pojawiła się ponownie w placówce trzy dni później, kiedy to zaobserwowała wydzielinę z dróg rodnych, a ból nasilał się.

Dziecięce porażenie mózgowe – błąd lekarza – zbyt późna decyzja o cesarskim cięciu

Przyjęto ciężarną na oddział. Pobrano mocz do badania, a także wykonano KTG. Badanie KTG przeprowadzono dwukrotnie. Pierwotnie w ocenie lekarza wszystko przebiegało prawidłowo. Badanie powtórzono cztery godziny później, na skutek próśb o kontakt z lekarzem, gdyż ból stawał się nie do zniesienia. W następstwie złego wyniku KTG, a także nieprawidłowych wyników badania moczu, co uprzednio zostało zbagatelizowane, pielęgniarka niezwłocznie wezwała lekarza, który właśnie rozpoczął swój dyżur. Po chwili stawił się specjalista, który w drodze do sali pacjentki przeglądał wyniki. Nie zdążył dojść do łóżka ciężarnej i jeszcze w holu krzyknął do personelu „bradykardia, natychmiast na stół! Trzeba ciąć!”

zadzwoń teraz

Dziecięce porażenie mózgowe – błąd lekarza – konsekwencje ignorancji

Irminka po przyjściu na świat nie oddychała, stąd była reanimowana, a kolejno podłączona do respiratora. Otrzymała tylko 1 punkt w skali Apgar i została przewieziona do szpitala o wyższym stopniu referencyjnym. Zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe. Dziewczynka będzie rehabilitowana do końca życia w nadziei na chociaż nieznaczną poprawę stanu zdrowia. Rodzice próbują się pogodzić z krzywdą, jaka spotkała ich rodzinę. Pozostali sami z wieloma pytaniami… Czy gdyby trafili na innego lekarza ich dziecko urodziłoby się zdrowe? Czy gdyby badania zostały wykonane wcześniej, a wyniki szybciej trafiłyby do specjalisty, to niemowlę nie byłoby dotknięte niepełnosprawnością? Czy dało się to przewidzieć?

Pomoc naszych prawników

Nie wykonano podstawowych badań, zignorowano objawy ciężarnej, a także nie stwierdzono wskazań do wcześniejszego wykonania cesarskiego cięcia. Jeżeli Twoje dziecko na skutek błędu lekarza cierpi na dziecięce porażenie mózgowe zgłoś się do nas. Dokonamy bezpłatnej analizy dokumentów medycznych, aby móc odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania. Specjalizujemy się w błędach przy porodzie, stąd nasze działanie jest gwarantem podjęcia rzetelnej walki o sprawiedliwość.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

« Poprzedni artykuł – – Nastepny artykuł »
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!