Blog
Porażenie mózgowe

Dziecięce porażenie mózgowe a długość życia

Dziecięce porażenie mózgowe a długość życia 

Mózgowe porażenie dziecięce dotyka 2 na 1000 urodzonych dzieci. Co do zasady schorzenie to wynika z uszkodzenia tkanki mózgowej na etapie jej wczesnego rozwoju, a zatem w okresie przed urodzeniem dziecka, w trakcie porodu i rzadziej po porodzie. Odpowiadamy na pytanie rodziców. Jaki wpływ ma mózgowe porażenie dziecięce na długość życia ich dzieci?

bezpłatna konsultacja prawna

Dziecięce porażenie mózgowe a długość życia – jak długo żyją osoby cierpiące na mózgowe porażenie dziecięce?

Bez wątpienia mózgowe porażenie dziecięce jest nieuleczalne, a zatem osobom dotkniętym tym schorzeniem będzie towarzyszyć przez całe życie. Jednakże należy podkreślić, że nie jest to zaburzenie śmiertelne. Co więcej, przy zastosowaniu odpowiedniej rehabilitacji, średnia długość życia osób cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce wynosi tyle, ile wśród populacji ogólnej. W konsekwencji, wprowadzenie właściwego leczenia powoduje możliwość poprawy komfortu życia chorego. Niestety, koszty zabiegów, leków i rehabilitacji są bardzo wysokie.

Pamiętaj, jeżeli mózgowe porażenie dziecięce jest skutkiem błędu personelu medycznego, masz prawo uzyskać odpowiednie odszkodowanie i zadośćuczynienie. Dzięki temu będziesz w stanie pokryć wszystkie wydatki niezbędne do leczenia Twojego dziecka.

Dziecięce porażenie mózgowe a długość życia  – objawy  choroby 

Pani Kasia zgłosiła się do nas, gdy u jej dziecka zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce. Opowiedziała nam swoją historię. Ciąża przebiegała bez zakłóceń. Jednakże poród, który planowo miał odbyć się siłami natury, był ciężki i przedłużał się. Ostatecznie lekarz podjął decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. Ksawery przez pierwszy rok życia rozwijał się prawidłowo. Niedługo potem rodzice zauważyli niepokojące objawy. Chłopiec miał problemy z właściwym trzymaniem główki i tułowia, nie siadał, rozwijał się wolniej niż rówieśnicy. Lekarz rozpoznał mózgowe porażenie dziecięce.

zadzwoń teraz

Dziecięce porażenie mózgowe a długość życia  – niedotlenienie przy porodzie

Po dokładnej analizie dokumentacji medycznej okołoporodowej doszliśmy do wniosku, że wyniki badania KTG z porodu wskazywały, iż decyzja o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia została podjęta za późno. Co za tym idzie, przez zaniechanie lekarza doszło do niedotlenienia mózgu Ksawerego, czego skutkiem jest mózgowe porażenie dziecięce. Pomogliśmy pani Kasi uzyskać odpowiednie odszkodowanie i zadośćuczynienie od szpitala. Dzięki temu rodzice są w stanie pokryć koszty leczenia i rehabilitacji swojego dziecka. Stan zdrowia Ksawerego poprawia się z dnia na dzień.

Dziecięce porażenie mózgowe a długość życia 

Chłopiec ma dzisiaj 6 lat. Nie jest w stanie poruszać się samodzielnie, ma problemy z porozumiewaniem się z otoczeniem, wymaga także stałej opieki. Jednak, jak zauważa pani Kasia, postępy Ksawerego są widoczne każdego dnia. Stale korzysta z pomocy fizjoterapeuty, logopedy i psychologa. Na terapii pani Kasia spotyka osoby w różnym wieku, które cierpią na to zaburzenie. Wszyscy są zgodni. Mózgowe porażenie dziecięce to nie jest wyrok, a diagnoza nie musi mieć wpływu na długość życia chorego.

Gdzie możesz szukać pomocy?

Mózgowe porażenie dziecięce może być spowodowane nieprawidłowym działaniem personelu medycznego. W takiej sytuacji, masz prawo domagać się od placówki medycznej odpowiedniego odszkodowania dla siebie i Twojego dziecka.

Jeżeli podejrzewasz, że przyczyną choroby Twojego dziecka jest nieprawidłowy proces leczenia, skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych. Dokładnie przeanalizujemy Twoją sprawę i udzielimy Ci niezbędnej pomocy.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!