Blog
Porażenie mózgowe

Czy porażenie mózgowe jest wyleczalneCzy porażenie mózgowe jest wyleczalne?

Porażenie mózgowe jest rodzajem zaburzenia ruchowego.  Charakteryzuje się nieprawidłowymi lub mimowolnymi ruchami.

Dziecięce porażenie mózgowe jest to często spowodowane uszkodzeniem mózgu w okresie okołoporodowym. Do uszkodzeń mózgu najczęściej dochodzi w wyniku niedoboru tlenu przed, w trakcie lub zaraz po urodzeniu noworodka.

Wielu rodziców chce wiedzieć, czy porażenie mózgowe ich dziecka może zostać wyleczone.

Nie ma lekarstwa na porażenie mózgowe, chociaż badania nad terapią komórkami macierzystymi sugerują, że może to być ważny sposób leczenia w przyszłości, ponieważ ma potencjał do regeneracji uszkodzonych komórek mózgowych.

bezpłatna konsultacja prawna

Czy porażenie mózgowe jest wyleczalne – możliwe metody terapii

Chociaż obecnie nie ma lekarstwa, istnieje wiele metod leczenia i terapii, które mogą zmniejszyć negatywne objawy i poprawić funkcjonowanie u dzieci z porażeniem mózgowym. Należą do nich:

  • Leki: Osoby z porażeniem mózgowym mogą korzystać z wielu różnych leków. Należą do nich środki zwiotczające mięśnie (takie jak botoxi baklofen ), leki przeciwdrgawkowe, leki przeciwzapalne i inne.
  • Sprzęt medyczny: Niektóre osoby z porażeniem mózgowym wymagają sprzętu, takiego jak pomoce oddechowe, rurki do karmienia i stymulatory nerwu błędnego (do kontrolowania współwystępujących zaburzeń napadowych ). Istnieją również sprzęty medyczne, które dostarczają ważne leki, takie jak dokanałowa pompa baklofenu, która stale wstrzykuje małą dawkę tego leku.
  • Zabiegi chirurgiczne: Operacje, które mogą poprawić objawy porażenia mózgowego i związane z nimi schorzenia, obejmują neurochirurgię, taką jak selektywna rizotomia grzbietowa, operacje ortopedyczne, takie jak uwalnianie mięśni biodrowych , wkładanie rurki do karmienia i inne.
  • Terapie: Osoby z porażeniem mózgowym często uczestniczą w fizjoterapii, logopedii i różnorodnych terapiach uzupełniających i alternatywnych .

Oprócz wyżej wymienionych opcji leczenia i terapii, osoby z porażeniem mózgowym często korzystają z technologii wspomagających / adaptacyjnych , zwierząt, programów edukacyjnych i innych zasobów.

Czy porażenie mózgowe jest wyleczalne – odszkodowanie za błąd lekarza przy porodzie

Porażenie mózgowe jest często wynikiem urazu okołoporodowego, takiego jak encefalopatia niedotlenieniowo – niedokrwienna (forma uszkodzenia mózgu spowodowana brakiem natlenionego przepływu krwi).

Jeśli twoje dziecko doznało możliwego do uniknięcia niedotlenienia przy porodzie, uszkodzenia okołoporodowego, a teraz ma porażenie mózgowe, może być uprawnione do odszkodowania, zadośćuczynienia oraz dożywotniej renty od szpitala oraz jego ubezpieczyciela. Ta rekompensata może pomóc w pokryciu kosztów leczenia dziecka przez całe jego życie.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli jesteś zainteresowana uzyskaniem należnego odszkodowania związaną z urazami okołoporodowymi, ważne jest, aby znaleźć firmę zajmującą się błędami w sztuce lekarskiej z dużą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w dochodzeniu roszczeń za błędy lekarskie przy porodzie.

Najskuteczniejszą w Polsce firmą specjalizującą się w urazach okołoporodowych jest Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych.

Zachęcamy Państwa do zadawania pytań naszym prawnikom. Zespół prawny Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych posiada odpowiednie doświadczenie. Każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby rzetelnie ocenić czy doszło do błędy lekarskiego podczas porodu.

Skontaktuj się z naszymi prawnikami w celu uzyskania darmowej konsultacji prawnej:

  • Opowiedz nam swoją historię, a my przeanalizujemy Twoją dokumentację medyczną, a następnie ocenimy, czy lekarz popełnił błąd medyczny podczas porodu.
  • Nasze konsultacje prawne są bezpłatne. Nie musisz nic płacić z góry.
  • Korzystając z naszych usług zapewniasz swojej rodzinie bezpieczną przyszłość.
  • Uzyskane odszkodowanie pokryje koszty leczenia, oraz zapewni środki na utrzymanie Ciebie i Twoich najbliższych.
  • Pomożemy Ci uzyskać rekompensatę za krzywdę, a także odszkodowanie, które umożliwi pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Twojego dziecka.

bezpłatna konsultacja prawna

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz – to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!