Blog
Porażenie mózgowe

Choroba Little'aChoroba Little’a – inaczej mózgowe porażenie dziecięce

W tym przypadku nie możemy mówić o pojawieniu się nowego schorzenia. Jest to po prostu synonim porażenia dziecięcego, a jego nazwa pochodzi od angielskiego lekarza Williama Johna Little’a. Uważał on, że główną przyczyną zaburzenia jest są uszkodzenia mózgu powstałe w trakcie porodu.

Ze względu na bolesne konsekwencje towarzyszące porażeniu mózgowemu, rozpoczęto intensywne poszukiwania owocnej i przyjaznej dla dziecka drogi rehabilitacji. Aby była odpowiednio produktywna, powinna zostać wdrożona jak najszybciej po narodzinach i charakteryzować się regularnością.

bezpłatna konsultacja prawna

Choroba Little’a – metoda Peto

Metoda Peto to rodzaj systememu, którego nadrzędne zadanie zamyka się w przygotowaniu niepełnosprawnego dziecka do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Wykorzystuje się do tego trzy formy usprawnienia: leczniczą, pedagogiczną oraz społeczną.

Na początku terapii chory uczy się podstawowych czynności: jedzenia czy ubierania, a następnie komunikacyjny: nauka mowy i sprawnego porozumiewania.

Rechabilitacja zazwyczaj ma raczej charakter zabawy i jest przeprowadzana w grupach, aby zwiększyć u dziecka poziom zainteresowania.

Choroba Little’a – metoda Domana

Twórcą metody był Glenn Doman, który uważał, że rozwój neurologiczny nie jest zaliczany do procesów stałych i towarzyszy mu element zmienny. Główna misja opiera się na zwiększeniu sprawności fizycznej i umysłowej.

U jej podstaw znajduje się zaś stwierdzenie, że nawet dotknięci mózgowym porażeniem dziecięcym są w stanie rozwinąć u siebie umiejętność czytania ze zrozumieniem. Ma temu sprzyjać wrodzony potencjał mózgu oraz ciekawość i chęć do nauki.

W tym przypadku, kluczem do powodzenia jest stworzenie przez terapeutę pozytywnej atmosfery i wzbudzenie zainteresowania u malca. W żaden sposób nie należy zaś okazywać zniecierpliwienia czy rozczarowania efektami.

zadzwoń teraz

Choroba Little’a – hipoterapia

Integralnym punktem hipoterapii są specjalnie wyszkolone konie. Zajęcia powinny odbywać się pod czujnym okiem przeszkolonego instruktora, według odpowiednich zaleceń lekarza.

Podczas jazdy, u dziecka wywoływany jest ruch podobny do ludzkiego chodzenia, co jest niezwykle pomocne przy różnego rodzaju wadach postawy.

Jest to niezwykle przydatna metoda, gdyż w jej trakcie udaje się przeprowadzić wiele ćwiczeń, które sprawiają trudność w normalnych warunkach.

Według szacunków, nawet 60% przypadków wystąpienia MPD może być związane z trudnościami w trakcie porodu. Zdarza się, że winę należy rozłożyć na wiele czynników, ale często dzieje się tak, że przyczyna choroby jest  błąd lekarza przy porodzie.

Wiele przykrych historii można było uniknąć, gdyby tylko personel medyczny postępował zgodnie z obowiązującymi procedurami. W takich sytuacjach walka o rekompensatę nie należy do najłatwiejszych, gdyż trzeba wykazać nieprzestrzeganie standardów okołoporodowych.

Wszystkie formalności z pewnością ułatwi kontakt z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych, który specjalizuje się w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych związanych z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Daj swojemu maleństwu szansę na skuteczną rehabilitację!

Gdzie szukać pomocy?

Jeżeli podejrzewasz, że doszło do błędu medycznego przy porodzie, na skutek którego ucierpiało Twoje dziecko, skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych. Każdego dnia, skutecznie walczymy o bezpieczną przyszłość poszkodowanych pacjentów. Pomagamy w uzyskaniu godnej rekompensaty za doznaną krzywdę i trwały uszczerbek na zdrowiu.11

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych jest gwarancją sprawiedliwości i najwyższego odszkodowania. Korzystamy z pomocy najlepszych specjalistów z branży, aby nasi Klienci mogli skupić się na tym, co najważniejsze. Zapewniamy profesjonalną i bezpłatną analizę Twojej sprawy oraz pomoc z zakresu prawa medycznego. Nasi prawnicy od 20 lat prowadzą sprawy błędów medycznych odnosząc liczne sukcesy.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profe28sjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!