Mózgowe Porażenie Dziecięce

Poród dziecka – wyjaśnienie przyczyny śmierci lub ciężkiego stanu noworodka Poród dziecka to nie zawsze radość i łzy wzruszenia. Bywa tak, że poród kończy się śmiercią dziecka lub informacją o krytycznym stanie zdrowia noworodka. Wówczas wielu rodziców szuka odpowiedzi na pytanie: czy ktoś zawinił w czasie porodu? Przecież ciąża przebiegała prawidłowo, a dziecko było zdrowe Czytaj dalej »

Poród – sytuacje trudne w położnictwie Najważniejszym zadaniem ginekologa – położnika jest czuwanie nad prawidłowym i bezpiecznym przyjściem dziecka na świat. Mimo bardzo dobrze rozwiniętej medycyny zdarzają się błędy w sztuce lekarskiej. Według danych American College of Obstetrics and Gynecology (ACOG) z 2012r. do najczęstszych skutków błędów położniczych zalicza się: zaburzenia neurologiczne u dziecka i Czytaj dalej »

Dokumentacja medyczna z przebiegu porodu fizjologicznego Dokumentacja medyczna z przebiegu porodu fizjologicznego stanowi materiał dowodowy w sprawie o odszkodowanie za błąd medyczny przy porodzie. bezpłatna konsultacja prawna Zamknij lub wciśnij ESC Dokumentacja medyczna z przebiegu porodu – co powinna zawierać? W każdej dokumentacji medycznej muszą się znaleźć elementy określone w art. 25 Ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach Czytaj dalej »

MPD – czy aby na pewno nie pozwala na zrealizowanie marzeń? MPD – czy aby na pewno nie pozwala na zrealizowanie marzeń? MPD ( Mózgowe Porażenie Dziecięce ) to zespół objawów i dotyczy między innymi, zaburzeń ruchu oraz postawy. MPD jest spowodowane uszkodzeniem mózgu. Najczęściej, MPD objawia się problemami z napięciem mięśniowym, jak również drgawkami Czytaj dalej »

Cięcie cesarskie – co należy wiedzieć Cięcie cesarskie (CC) jest operacją położniczą, której celem jest ukończenie ciąży w sytuacji, gdy dalsze oczekiwanie na poród prowadzi do zagrożenia zdrowia lub życia matki lub płodu. Główne wskazania do wykonania zabiegu można podzielić na następujące trzy grupy: wskazania prewencyjne bez objawów zagrożenia płodu wskazania prewencyjne z objawami rozpoczynającego się zagrożenia płodu wskazania Czytaj dalej »

Komora hiperbaryczna – czy zdarzył się cud? Komora hiperbaryczna – metoda wciąż budząca wiele kontrowersji, jeżeli chodzi o uszkodzenia neurologiczne. Do uszkodzenia mózgu i niedotlenienia u noworodka może dojść na skutek błędu lekarza przy porodzie. W momencie, gdy dochodzi do błędu medycznego przy porodzie, skutkującego poważnymi uszkodzeniami mózgu u noworodka, rozpoczyna się walka rodziców o Czytaj dalej »

Mózgowe porażenie dziecięce – rekordowe odszkodowanie dla poszkodowanego dziecka Mózgowe porażenie dziecięce może mieć różne przyczyny, jednak w pierwszej kolejności wymienia się niedotlenienie płodu, które często jest wynikiem nieprawidłowo przeprowadzonej akcji porodowej. Wzrastająca świadomość sprawia, że poszkodowani pacjenci coraz częściej dochodzą swoich praw występując o odszkodowanie z polis ubezpieczeniowych placówek medycznych. O tym, że warto Czytaj dalej »

Rehabilitacja dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym Mózgowe porażenie dziecięce jest jednym z najczęstszych zaburzeń ruchu u dzieci. W leczeniu dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym stosuje się: farmakoterapię, fizjoterapię, terapię mowy, a także zabiegi chirurgiczne. bezpłatna konsultacja Zamknij lub wciśnij ESC Rehabilitacja dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym – stosowane terapie Wśród metod usprawnienia ruchowego stosowanych u Czytaj dalej »

Metoda Tomatisa trening uwagi słuchowej Metodą Tomatisa – uwaga słuchowa – czym jest? Francuski otolaryngolog prof. Alfred Tomatis na podstawie prowadzonych badań, w latach 40. XX w. użył terminu- uwaga słuchowa. Pojęcie to odnosi się do świadomego odbioru bodźców dźwiękowych i właściwej reakcji na informacje w nich zawarte, w odróżnienie od słyszenia, które ogranicza się Czytaj dalej »

AAC metoda komunikacji – droga do niezależnego porozumiewania się AAC – czyli Augmentative and Alternative Communication – oznacza działania mające pomóc osobom niemówiącym lub posługującym się mową w ograniczonym zakresie porozumiewać się z otoczeniem. Zamiast wypowiadania słów i zdań osoby używają odpowiednio dobranych znaków graficznych (piktogramów, obrazków, symboli), znaków manualnych (gestów) lub znaków przestrzenno-dotykowych (przedmiotów) Czytaj dalej »

1 2 4