Blog
Porażenie mózgowe

Badanie EEG dzieckaEEG dziecka – czym jest?

Warto podkreślić, że badanie elektroencefalograficzne jest całkowicie bezpieczne, nie odnotowuje się powikłań z nim związanych.

bezpłatna konsultacja prawna

EEG dziecka – wskazania

Wśród wskazań do wykonania badania EEG dziecka wymienia się podejrzenie epilepsji, utratę przytomności, omdlenia, zaburzenia świadomości, szeroko rozumiane urazy głowy, jej bóle i zawroty, zaburzenia snu czy uwagi i koncentracji. W licznych przypadkach badanie EEG dziecka wykonuje się pomocniczo – przykładowo, w diagnostyce zakażeń, zatruć substancjami o charakterze neurotoksycznym oraz chorób mózgu.

Badanie EEG dziecka – jak wygląda?

Badanie EEG dziecka wykonuje się w pozycji leżącej lub siedzącej. Ważnym jest, by dziecko w miarę możliwości pozostawało nieruchome; podczas badania nie powinno jeść, pić. Na głowę badanego dziecka zakładany jest odpowiedni czepek z elektrodami, które rejestrują aktywność mózgu. Powierzchnię czepka przed wykonaniem badania pokrywa się żelem w celu usprawnienia przewodnictwa. W ten sposób tworzy się elektroencefalogram. Pierwszy etap badania EEG dziecka polega na uzyskaniu zapisu spoczynkowego. Podczas drugiego etapu pobudza się czynności mózgu. Osoba przeprowadzająca badanie poleca dziecku wykonywanie określonych czynności, przykładowo zamykanie i otwieranie oczu.

zadzwoń teraz

Badanie EEG dziecka we śnie

Możliwym jest wykonanie badania EEG dziecka we śnie, w szczególności jeśli objawy chorobowe występują w porach nocnych. W takim przypadku porą badania jest zwykły, przeciętny czas zasypiania dziecka. Nie podaje się pacjentowi żadnych leków mających wywołać uczucie senności. W wieczór poprzedzający badanie należy umyć dziecku głowę naturalnym szamponem, położyć spać tak, by zaśnięcie w gabinecie było ułatwione. Jeśli dziecko jest starsze, zaleca się nie dopuszczenie do zaśnięcia w noc poprzedzającą badanie- proponuje się dziecku zabawy, gry ruchowe.

EEG dziecka – czy wiesz co jest przyczyną niepełnosprawności Twojego dziecka?

Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko jest niepełnosprawne z winy lekarzy to jak najszybciej powinnaś zaufać odpowiednim ekspertom. W Krajowym Rejestrze Osób Poszkodowanych znajdziesz prawników z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujących się w aspekcie błędów medycznych.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!